Akcja Wyprawka

Akcja wyprawka 2017

W tym roku znowu nam się udało wyposażyć w plecaki sporą grupę uczniów. Dziękujemy serdecznie wszystkim darczyńcom indywidualnym i firmom, którzy przyczynili się do tego, że dzieci mogły wesoło rozpocząć kolejny rok szkolny!
Dzięki corocznej współpracy z Kościołem dla Miasta Krakowa, różnymi instytuacjami, organizacjami oraz miejscami pracy  w Krakowie, możemy docierać do rodzin, którym sytuacja finansowa zdecydowanie utrudnia wyposażenie malucha na nowy rok szkolny. Naszym celem jest, aby jak największa ilość dzieci mogła iść z początkiem września do szkoły, z pełnym plecakiem potrzebnych mu rzeczy.
AKCJA WYPRAWKA
czyli wesoły powrót do szkoły!
Zbieramy dobrej jakości:
– plecaki,
– piórniki,
– kredki ołówkowe i świecowe,
– pastele,
– ołówki,
– plastelinę,
– farby plakatowe,
– pędzelki,
– nożyczki,
– gumki,
– temperówki,
– przybory geometryczne (linijka, ekierka, kątomierz, cyrkiel),
– flamastry,
– długopisy,
– bloki rysunkowe i techniczne, białe i kolorowe,
– papier kolorowy,
– klej,
– worki na obuwie.

Akcja Wyprawka 2016

30.08.2016r. zakończyliśmy kolejną akcję Wyprawka – Wesoły Powrót do Szkoły. Dzięki hojności naszych darczyńców udało nam się zebrać ponad 20 wypchanych po brzegi plecaków! Podczas spotkania podsumowującego akcję część znalazła swoich właścicieli, natomiast resztę przekazaliśmy zaprzyjaźnionym paniom z MOPSu Filia nr 3, które przekazaly je w odpowiednie ręce.

Serdecznie dziękujemy paniom Paulinie i Asi z Cricoteki, które poprowadziły warsztaty dla dzieciaków.

Raz jeszcze dziękujemy Kościołowi dla Miasta Krakowa, pracownikom firmy CISCO oraz URBA Architects. Razem możemy Daleko Więcej!

Akcja Wyprawka 2015

Od kilku lat w sierpniu organizujemy Akcję Wyprawka w ramach, której zbieramy artykuły szkolne dla potrzebujących dzieci. W tym roku, dzięki hojności pracowników CISCO oraz członków Kościoła dla Miasta: Kraków obdarowaliśmy 17 dzieci. Za nami już rozpoczęcie roku szkolnego, a dzieciaki objęte Akcją Wyprawka mogą cieszyć się z pięknych, wypchanych plecaków. Przy okazji rozdawania plecaków miały one również okazję zobaczyć jak wygląda telekonferencja i porozmawiać ze swoimi rodzicami na odległość. Radości było wiele!

Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom! A także firmie CISCO za możliwość pokazania dzieciom nowoczesnych technologii.

 

Akcja Wyprawka 2014

W 2014 roku udało nam się uszczęśliwić 15 dzieci. Wybraliśmy się razem z nimi do Muzeum Inżynierii Miejskiej, gdzie po pełnym ekscytacji zwiedzaniu dzieci otrzymały wyprawki: piękne plecaki wypchane nowymi kolorowymi artykułami szkolnymi.
Za wsparcie dziękujemy szczególnie pracownikom firmy Cisco, Aspen oraz firmy Seed Labs i Stowarzyszeniu Emaus oraz kościołowi KDM Kraków.

Dziękujemy również pracownikom podgórskiej filii MOPSu za współpracę i pomoc w dotarciu do potrzebujących dzieci oraz Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie.