Twoje Marzenie

Twoje Marzenie

Zdajemy sobie sprawę z sytuacji jaka panuje wśród młodzieży gimnazjalnej i licealnej w naszym kraju – młodym ludziom brakuje poczucia akceptacji, odpowiedzi na nurtujące ich pytania, szukają własnej tożsamości, próbują planować przyszłość. To bardzo duże wyzwania dla nastolatków. Na bazie naszych doświadczeń z przeprowadzonego w październiku 2015 roku profilaktycznego programu w kilku krakowskich szkołach we współpracy z Exit Tour, od kwietnia 2016 współpracujemy z niezwykle doświadczonym twórcą programu “Your Dream”, Darrenem McMahon prowadząc program profilaktyczny i inspirujący do podążania za marzeniami.

Twoje Marzenie to program profilaktyczny dla szkół – od podstawowych aż po technikum i liceum. Jest on niezwykle interaktywny i przyjazny w formie. Obok prelegenta w spotkaniach w szkołach bierze udział artysta muzyk, który uatrakcyjnia prelekcje swoją twórczością, ale też dodaje im wartości swoimi wykładami. Każdy program prowadzony jest przy przy współpracy z lokalną placówką zajmująca się pracą z młodzieżą.

Chcemy dać młodym ludziom szansę zdobycia odpowiedzi na życiowe pytania, chcemy ich zainspirować do wyznaczania sobie życiowych celów i osiągania marzeń w bezpieczny i pozytywny sposób kierując się odpowiednimi wartościami w życiu. Chcemy pokazać, że powszechnie znane i słyszane “YOLO” (You Only Live Once – żyje się tylko raz) nie powinno sugerować korzystania z życia bez zwracania uwagi na konsekwencje, ale powinno zachęcać młodzież do wykorzystania życiowych możliwości, swoich umiejętności i zdolności do osiągnięcia w życiu tego, o czym marzą. W dzisiejszych czasach młodzież oczekuje też natychmiastowych rezultatów zapominając, że wszystkie wartościowe rzeczy w naszym życiu wymagają czasu, cierpliwości, determinacji i wytrwałości.

Młodzi ludzie często słyszą, że do niczego się nie nadają lub porównują się ze swoimi rówieśnikami i ich życiem pokazywanym w mediach społecznościowych. Powoduje to ekstremalnie niskie poczucie wartości i przeświadczenie, że niewiele w życiu osiągną. Naszym celem jest pokazać młodemu pokoleniu, że życie nabiera prawdziwych barw kiedy zaczynamy marzyć o wielkich rzeczach, i zaczynamy wierzyć, że nic nie jest niemożliwe. Chcemy pokazać jaką radość daje nam życie, które przestaje się kręcić wokół naszej osoby, i kiedy nasze marzenia kierujemy w stronę rzeczy większych niż tylko my i nasze potrzeby.

Naszym celem jest zachęcić młode pokolenie, które jest naszą przyszłością do odważnych marzeń, których spełnienie będzie nie tylko ich osobistym sukcesem, ale też korzyścią dla środowiska w którym żyją.

Wszystko to robimy w przystępny i atrakcyjny dla młodych ludzi sposób, w towarzystwie dobrej muzyki, zabaw integracyjnych oraz dodatkowo z możliwością kształcenia językowego w zakresie języka angielskiego. Wykłady prowadzone przez anglojęzycznego prelegenta są tłumaczone na język polski, ale po zajęciach młodzi ludzie mają szansę wykorzystać swoje zdolności w zakresie języka angielskiego w rozmowie i pytaniach.