Klub Rodziców

WAŻNE!!! W DNIACH OD 15 DO 19 STYCZNIA KLUB RODZICÓW BĘDZIE NIECZYNNY!!!

KLUB RODZICÓW

Z dniem 31 grudnia skończył się nasz pierwszy projekt realizowany we współpracy z Gminą Miejską Kraków “Klub Rodziców z dziećmi do lat 3”. Ponieważ spotkania i zajęcia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem i wiele osób wyrażało pragnienie, by Klub dalej działał, postanowiliśmy kontynuować nasze działania. Ponieważ nie jesteśmy w stanie finansować w pełni wszystkich zajęć, dlatego będą one odpłatne – koszt jednego spotkania będzie symboliczny i będzie wynosił 10zł. Środki uzyskane z opłat za korzystanie z zajęć zostaną przekazane na cele statutowe Stowarzyszenia. Płatność za zajęcia należy uiszczać z góry za cały miesiąc na konto Stowarzyszenia do 10 dnia każdego miesiąca. Na przelewie należy umieścić imię i nazwisko dziecka oraz nazwę zajęć, lub jeśli są to zajęcia dla rodziców – nazwę zajęć. W przypadku jednorazowego uczestnictwa w spotkaniach (dotyczy to tylko warsztatów dla rodziców/opiekunów np. Rodzicem Być) również prosimy o przelew na konto.  Jeśli w związku ze zmianami nie będą Państwo chcieli kontynuować uczestnictwa w zajęciach, prosimy o informację, aby umożliwić udział innym chętnym.

Jeżeli zajęcia nie odbędą się z przyczyn od nas niezależnych (choroba prowadzącego, awaria w budynku, itp.) opłata za dane zajęcia zostanie przeniesiona na kolejny miesiąc.

E-mail: kontakt@dalekowiecej.pl

Nr konta: 96 1750 0012 0000 0000 3112 1213

Tymczasowo zawieszamy zajęcia Mamy Czas oraz Gimnastyka dla Mam, chyba że uda nam się zebrać grupy przynajmniej 6-7 osobowe.

Poniżej jeszcze niepełny plan zajęć w styczniu – ZAJĘCIA ZACZYNAJĄ SIĘ OD 8 STYCZNIA! Wcześniej zapraszamy na Przestrzeń zabawy.

Harmonogram zajęć styczeń 2018

Poniedziałki

11:00 – 14:00 Przestrzeń zabawy

Wtorki

14:00 – 18:00 Przestrzeń zabawy

Środy

10:00 – 10:30 Angielski dla dzieci 2,5 – 3 lata

10:30 – 11:30 Przestrzeń Zabawy

11:30 – 12:00 Warsztaty twórcze dla dzieci 2,5 – 3 lata

12:00 – 14:00 Przestrzeń zabawy

13:00 – 14:00 Spotkanie przy kawie

Czwartki

10:00 – 10:30 Przestrzeń zabawy

10:30 – 11:00 Warsztaty twórcze dla dzieci 1,5 – 2 lata

11:00 – 13:00 Przestrzeń zabawy

13:00 – 14:00 Warsztaty rodzinnego muzykowania (0 – 3 lata)

Piątki

9:30 – 10:30 Warsztaty rodzinnego muzykowania (0 – 3 lata)

10:30 – 14:00 Przestrzeń zabawy (poza godzinami zajęć Rodzicem Być)

Rodzicem Być – spotkanie ze specjalistą:

12 stycznia 13:15 – 14:15

26 stycznia 11:00 – 12:00

Na wszystkie zajęcia oprócz Przestrzeni Zabawy i Spotkania przy kawie obowiązują zapisy. Zajęcia są płatne 10zł za spotkanie przelewem na konto Stowarzyszenia z góry za cały miesiąc. W przypadku uczestnictwa tylko w jednych zajęciach, należy przelewu dokonać za te zajęcia.

OPIS ZAJĘĆ

Przestrzeń zabawy – to czas na luźne zabawy z dziećmi w naszej sali wyposażonej w zabawki i materiały edukacyjne, możliwość współpracy z animatorem, który podpowie w jakie zabawy można bawić się z dziećmi i jak twórczo spędzać wspólnie czas, a także okazja by poznać innych rodziców i opiekunów, wymienić się doświadczeniami i spędzić miło czas.

Spotkanie przy kawie – Wiemy jak trudno wyrwać się do kawiarni z maluchem u boku. Dlatego raz w tygodniu w naszym Klubie można właśnie “pójść do kawiarni” – a jednocześnie nie martwić się, co zrobić z dzieckiem. Rodzice i opiekunowie będą mogli sobie zamówić ulubioną kawę czy herbatę, zjeść coś pysznego i porozmawiać z innymi dorosłymi, a w tym czasie dzieci choć będą obok, będą miały do dyspozycji zabawki oraz towarzystwo innych maluchów. Na spotkanie przy kawie zapraszamy również osoby oczekujące potomstwa. Takie kawiarniane spotkania to okazja do poznania nowych znajomych i wymiany doświadczeń.

Angielski dla dzieci w wieku 2,5 – 3 lat – to zajęcia oparte na zabawie, nauce piosenek, aktywności ruchowej, których głównym celem jest zaznajomienie dzieci z językiem obcym. Wykorzystywane będą kolorowe karty, materiały dydaktyczne, płyty z piosenkami w języku angielskim. Zajęcia poprowadzi Anna Jop, nauczyciel wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego, posiadające 4-letnie doświadczenie w nauce języka angielskiego w prywatnym przedszkolu. Pani Ania mówi z pięknym brytyjskim akcentem, ponieważ 3 lata mieszkała i studiowała w Wielkiej Brytanii.

Rodzicem Być – Niestety nie ma studiów o kierunku „rodzicielstwo”, a różni doradcy nie zawsze mają dobre pomysły. Choć półki w księgarniach uginają się od poradników dla rodziców, to jednak też trzeba się nagłowić, aby wybrać te właściwe i wartościowe. Nic jednak nie zastąpi rozmowy i wymiany doświadczeń, szczególnie z tymi, którzy już pewne etapy rodzicielstwa mają za sobą. Umiejętności komunikacji, rozwiązywania konfliktów, reagowania na trudne sytuacje – to kompetencje, których nie powstydziłby się niejeden przedstawiciel świata biznesu. Ich opanowanie niejednokrotnie przydaje się także w codziennych wyzwaniach rodzicielskich. Dlatego zapraszamy Was na spotkania, w czasie których będziemy rozmawiać o chwilach rodzicielskich wyzwań.

12 stycznia, godz. 13:15 – Porozumienie bez przemocy

„Porozumienie bez przemocy: o języku serca” Marshalla Rosenberga, to książka opisująca metodę komunikacji opartej o uczucia i potrzeby. Warto wiedzieć na czym ona polega i dlaczego warto stosować ją nie tylko w kontekście wychowawczym, ale i innych kontaktach z drugim człowiekiem.

26, godz. 11:00 – Granice w naszym życiu

Granice, trudna sprawa, o co tutaj chodzi? Czy rzeczywiście stawianie granic to gwarancja poczucia bezpieczeństwa u dziecka? Czy granice stawiamy czy po prostu je mamy? Czy zależy nam na tym, aby dzieci umiały bronić swoich granic? Granice i zasady, czym to się różni?

Spotkania poprowadzi Kinga Pukowska Prezeska Fundacji Polekont – Istota Przywiązania. Od 2004 roku wspiera młodych rodziców na początku ich drogi w zakresie Rodzicielstwa Bliskości oraz Slow Parenting. Trenerka rozwoju osobistego i kompetencji miękkich, coach i mediatorka. Działa również jako doula Stowarzyszenia Doula w Polsce, doradczyni chustowa oraz specjalistka w zakresie żywienia dzieci i dorosłych. Prywatnie żona i mama trójki dzieci w Edukacji Domowej. Swoje doświadczenia opisuje na blogu Pozytywy Edukacji.

Warsztaty rodzinnego muzykowania (0 – 3 lat) – jest to program zajęć muzycznych dla całych rodzin z dziećmi prowadzony w języku angielskim w swobodnej, radosnej oraz sprzyjającej rozwojowi dziecka atmosferze. Każde spotkanie to wspólne muzykowanie, taniec, śpiewanie piosenek po angielsku oraz gra na instrumentach muzycznych w mieszanej grupie wiekowej. Zajęcia obejmują również instruowanie rodziców w zakresie umuzykalniania dzieci w warunkach domowych. Zajęcia poprowadzi Olena Prokhorets muzykolog, kulturoznawca, pianistka. Zajmuje się managementem i komunikacją muzyczną. Prowadzi również zajęcia muzyczne dla dzieci oraz zajęcia dla całych rodzin i współpracuje z Power of melody.

Warsztaty twórcze – dzieci mają bujną wyobraźnię i nieograniczone możliwości twórcze. Odpowiednio stymulowane rozwijają je jeszcze bardziej, a także nabywają różnych umiejętności niezbędnych w rozwoju dziecka. Zajęcia te będą rozwijały sprawność manualną, dadzą okazję do poznawania różnych struktur, faktur, barw, zapachów i smaków. Zajęcia poprowadzi Anna Jop, nauczyciel wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego, posiadająca kwalifikacje do prowadzenia terapii indywidualnej i rewalidacji. Zajęcia będą się odbywać w dwóch grupach wiekowych: dla dzieci od 1,5 do 2 lat oraz od 2,5 do 3 lat.

Wszelkie informacje można uzyskać na miejscu w godzinach funkcjonowania Klubu:

Poniedziałek 10:00 – 14:00

Wtorek 15:00 – 19:00

Środa 10:00 – 14:00

Czwartek 10:00 – 14:00

Piątek 10:00 – 14:00

oraz pisząc na adres e-mail:

kontakt@dalekowiecej.pl lub dzwoniąc pod nr. 12 265 6553.

Zachęcamy również do odwiedzenia naszej strony na Facebooku www.facebook.com/StowarzyszenieDalekoWiecej  

 

Od 1 września 2017 do 31 grudnia 2017 roku Stowarzyszenie Daleko Więcej prowadziło Klub Rodziców z dziećmi do lat 3 – projekt współfinansowany ze środków Gminy Miejskiej Kraków. Klub jest skierowany do rodziców i opiekunów dzieci do lat trzech ale również do osób oczekujących potomstwa. 

 

 


Miejska Platforma Internetowa „Magiczny Kraków”

Krakowska Karta Rodzinna

Miejski Ośrodek Wspierania Inicjatyw Społecznych w Krakowie