Dla Afryki

Nasza współpraca w Ghanie, Ugandzie i Kenii

 

Kenia - Wspieramy Dzieci w Mombasie

Ghana

W 2016 roku rozpoczęliśmy współpracę z Fundacją „Start from Ghana Foundation”. Fundacja ta zrodziła się w 2016 r. z potrzeby serca i przejęcia sytuacją kobiet w niewielkiej wiosce Duadze na południu Ghany z inicjatywy Moniki Quarcoo – pedagożki, terapeutki, działaczki społecznej, a obecnie także królowej wioski.

W 2013 roku, zanim zaczęła istnieć fundacja, Monika zainicjowała projekt budowy przedszkola im. Janusza Korczaka. Miał on na celu wspomóc kobiety pracujące w trudnych warunkach wraz z dziećmi na farmie oleju palmowego. Monika zmobilizowała lokalną społeczność i przy współpracy z władzami i mieszkańcami wioski w przeciągu kilku miesięcy zbudowała przedszkole dla dzieci z Duadze. Obecnie przedszkole im. Janusza Korczaka prowadzi zajęcia dla blisko 70 dzieci pomiędzy 2-5 rokiem życia, zaś popołudniami pracownię dla młodzieży. Zatrudnia siedmiu nauczycieli, mieszkańców wioski.

Projekt był możliwy dzięki zaangażowaniu rzeszy przyjaciół. W ramach uznania zasług mieszkańcy wioski nadali Monice tytuł królowej oraz specjalne imię: Nketesaihemaa Obahemaa Nana Afua Mborwa 1st (Królowa Rozwoju I Opiekunka Dzieci).​

Ponieważ misja Fundacji jest nam bliska, postanowiliśmy połączyć siły.

We wrześniu 2017 roku w ramach Akcji Wyprawka wysłaliśmy paczkę z artykułami papierniczymi i plecakami dla dzieci, które zaczynały naukę. W grudniu dzięki akcji Doświadcz Świąt organizowanej przez Kościół dla Miasta Krakowa, nasze Stowarzyszenie oraz Kraków King's Players mogliśmy wysłać paczki świąteczne z zabawkami i ubraniami dla przedszkolaków.

W 2018 roku ponownie zorganizowaliśmy Akcję Wyprawka dla Ghany oraz dzięki wspaniałym darczyńcom zebraliśmy zabawki na prezenty z okazji Świąt Bożego Narodzenia.

Projekt Uganda

Projekt Uganda to inicjatywa Stowarzyszenia Daleko Więcej, której celem było wsparcie dla domu dziecka New Hope w miejscowości Kyenjojo w Ugandzie. 
 

Dom New Hope założyli David i Annet Busobozi. Całym przedsięwzięciem zarządza Annet – kobieta o wielkim sercu i wielkiej wizji. Jej marzeniem jest zapewnienie dzieciom jak najlepszej przyszłości, wyrwanie ich z ubóstwa i pokazanie, co to znaczy rodzina. Dlatego dba o to, aby wszystkie dzieci uczęszczały do szkoły. Stara się posyłać starsze dzieci do lepszych szkół, po których będą miały większe szanse na dalszą edukację bądź lepszą pracę.
 

Do tej pory przeprowadziliśmy dwie zbiórki pieniężne – Garnki dla Ugandy oraz Kup Pan Cegłę, pomogliśmy w rozbudowie szkoły, wsparliśmy wybudowanie studni przy domu dziecka, wysłaliśmy paczki z odzieżą, pościelą, obuwiem, oraz zorganizowaliśmy wysyłkę listów z artykułami szkolnymi Uśmiechnięte Listy.

W ostatnich latach skupiliśmy się na wysyłce paczek - z artykułami szkolnymi, ubraniami oraz butami dla dzieciaków.

©2019 by Stowarzyszenie Daleko Więcej. Proudly created with Wix.com