top of page
Dla Seniorow

Dla Seniorów

Jako Stowarzyszenie wierzymy, że każdy z nas jest ważny. Tym bardziej cieszymy się z możliwości wspierania działań skierowanych do Seniorów. 


Od lipca 2015 Nasze Stowarzyszenie współpracuje z Centrum Aktywności Seniora „Senior w Centrum”. Nasi wolontariusze pomagają w prowadzeniu zajęć oraz aktywnie angażują się w działania CASu. Dzięki naszemu partnerstwu z firmą CISCO mogliśmy także zorganizować dwie wizyty studyjne, podczas których seniorzy zapoznawali się z najnowszymi technikami komunikacji.

Dla Seniorów: About Us

Projekt Wsparcia

W 2018 roku razem z Dobrochną Oleszek realizowaliśmy program wspierający osoby starsze, potrzebujące do codziennego funkcjonowania pomocy rodziny, znajomych czy zatrudnionego opiekuna.
Na program składały się regularne spotkania z wykwalifikowanym trenerem, w czasie których uczestnicy mieli okazję popracować zarówno nad swoją kondycją fizyczną, jak i poćwiczyć umysł. Rola trenera polegała na nauczeniu uczestników i wyćwiczeniu prawidłowych ruchów, z wyjaśnieniem celu ćwiczeń i możliwych zastosowań.
Celem treningów było usprawnienie codziennych czynności osoby zależnej (np. wstawanie, ubieranie się), wzmocnienie jej samodzielności oraz poprawa kondycji psychofizycznej. Program zakładał również wsparcie dla opiekuna oraz jego aktywny udział w treningach.
Projekt obejmował ćwiczenia pamięciowe i ruchowe. Składały się na niego treningi indywidualne w domu osoby zależnej oraz grupowe, połączone ze spotkaniami integracyjnymi przy kawie i herbacie :) Celem treningów grupowych było: zmobilizowanie do wyjścia z domu, poznanie nowych ludzi, wspólne ćwiczenie, wzajemne motywowanie się do pracy oraz wymiana doświadczeń.

Dla Seniorów: About Us

Dla Seniorów

Przekazujemy Państwu DARMOWE materiały do ćwiczeń, które zostały stworzone w czasie realizacji projektu wsparcia..

Ćwiczenia w swoim zamiarze dedykowane były w głównej mierze osobom starszym zależnym oraz ich opiekunom, jednak widzimy, że mogą się przydać każdemu. Ćwiczenia przeznaczone są dla osób, które nie mają przeciwwskazań zdrowotnych do tego typu aktywności.

Materiały składają się z opisu ćwiczeń fizycznych i z propozycji ćwiczeń pamięciowych, w wersji do wydruku oraz filmu z przykładowymi ćwiczeniami.  Zachęcamy do korzystania i dzielenia się nimi z innymi.

✔️Materiały w wersji pdf (do druku)
KLIKNIJ TUTAJ 

✔️Film z ćwiczeniami
KLIKNIJ TUTAJ

Dodatkowe informacje o projekcie można znaleźć na stornie:

http://sieciwsparcia.pl/project/proste-rozwiazania-codziennych-trudnosci/  

bottom of page