top of page

Wspieramy dzieci w Mombasie

Dla Afryki: Get Involved

Kenia - Wspieramy Dzieci w Mombasie

Jesienią 2019 roku zorganizowaliśmy akcję Wspieramy Dzieci w Mombasie. Jej pomysłodawczynią była ilustratorka Marta Ruszkowska, członkini naszego Stowarzyszenia. Poniżej znajduje się informacja o tym, jak przebiegała akcja. Dzięki hojności darczyńców udało nam się zebrać wystarczająco pieniędzy na 2 miesiące wyżywienia dla sierot objętych opieką Joahany i Rehemy Songok.

Nazywam się Marta Ruszkowska. Jestem ilustratorką, graficzką i członkinią Stowarzyszenia Daleko Więcej. Chciałabym Was zaprosić do Akcji “Wspieramy dzieci w Mombasie”, której celem jest zebranie środków i zapewnienie codziennie, przynajmniej przez miesiąc, ciepłego posiłku dla 25 sierot. 

 

Jako wolontariuszka Stowarzyszenia w listopadzie zeszłego roku miałam okazję być w Afryce, gdzie odwiedziłam i poznałam wielu niezwykłych ludzi. Wśród nich jest Johana i Rehema Songok, małżeństwo z Mombasy. Wyjątkowi ludzie, którzy prowadzą szkołę podstawową dla ponad 300 dzieci oraz program pomocy dla ubogich rodzin z okolicy.  

 

Wśród dzieci, którymi zajmują się Johana i Rehema jest 25 sierot. Szkoła stała się dla nich domem. Są otoczone opieką, dostają ubranie i buty, mają opiekę medyczną i miejsce do spania. 

 

Chociaż Mombasa to raj dla turystów, życie mieszkańców nie należy do najłatwiejszych. Również Johana i Rehema mają wyzwania. Największym jest zapewnienie ciepłego posiłku dla dzieci każdego dnia. Dlatego pomyślałam, że dobrze byłoby im pomóc.

 

I tak zrodził się pomysł akcji “Wspieramy dzieci w Mombasie”. Przekazując darowiznę w wysokości 100 zł zapewnisz posiłki dla jednego dziecka przez cały miesiąc. Każdy, kto przekaże darowiznę tej wysokości, otrzyma “cegiełkę” - plakat mojego autorstwa. (Rozmiar plakatu:  B1 480x680 mm)

Z każdej darowizny niewielka część zostanie wykorzystana na pokrycie kosztów wydruku oraz tuby zabezpieczającej i ewentualnej wysyłki, a cała reszta zostanie przekazana fundacji Johany i Rehemy Songok HERO’S AIC ACADEMY SHANZU.

 

Aby wziąć udział w akcji należy wypełnić formularz i przekazać darowiznę. Przed wypełnieniem formularza zapoznajcie się koniecznie z Regulaminem Akcji. Po wypełnieniu formularza wyślemy e-mail z wszystkimi niezbędnymi informacjami.

 

Razem możemy więcej!

plakat-.jpg

Aby włączyć się w akcję należy wypełnić formularz znajdujący się na naszej stronie na Facebooku  i zaakceptować Regulamin Akcji, który znajduje się tutaj.

notka-o-ilustratorce-marta-ruszkowska.jp
bottom of page